Partnerský Blogík Lara´s Shadow najdete ZDE

Stahuj XNA Lara ZDE

Duben 2009

Ikonka pro LS

26. dubna 2009 v 11:17 | Lady Croft |  .:Pro vás:.

Naše Ikonka

26. dubna 2009 v 10:57 | Lara´s Shadow |  .:TR:Underworld:.

Zvláštní!

23. dubna 2009 v 21:23 | Lady Croft |  .:Novinky:.
No Comment:
Lara Croft-XNA

23. dubna 2009 v 21:18 | Lady Croft |  .:TR:Underworld:.
Nádherný obrázek Lary Croft:


__________________

Lara a DG

23. dubna 2009 v 21:16 | Lady Croft |  .:TR:Underworld:.
Lara a DG vytvořené v XNA snad se vám taky líbí!

Zajímavé

23. dubna 2009 v 21:12 | Lady Croft |  .:TR:Underworld:.

Další krásný obrázek DG

23. dubna 2009 v 21:08 | Lady Croft |  .:Novinky:.

Doppelganger

23. dubna 2009 v 21:07 | Lady Croft |  .:Novinky:.

XNA Lara

12. dubna 2009 v 14:58 | Lady Croft |  .:TR:Underworld:.
Na internetu jsem našla pěkný obrázek Lary vytvořený v programu XNA Lara,vypadá na něm jako skutečná osoba.Posuďte sami!
Zde je:

A Tady Máte další obrázky:

Jmenovka

12. dubna 2009 v 14:44 | Lady Croft |  .:Pro mně:.
Od Lucika jsem dostala nádhernou jmenovku,moc ti děkuji.Doufám že se líbí i vám :-)

Welcome Phrase


Doppelganger v TR:A a TR:U-Vývoj

11. dubna 2009 v 23:28 | Lady Croft |  .:TR:Underworld:.
Nááádhera!


Historie o Tomb Raider: The Last Revelation

10. dubna 2009 v 9:16 | Lady Croft |  .:Novinky:.
Příběh začíná v minulosti, kdy je Laře Croftové 16 let a je doprovázena svým učitelem, světoznámým rakouským archeologem Wernerem Von Croyem. Její první dobrodružná cesta začíná v chrámu Angkor Wat, v Kambodži, kde se snaží najít tajemný artefakt "Iris." Avšak, cesta končí neštěstím a Lara je donucena opustit svého průvodce, aby si zachránila vlastní život. Příběh pokračuje v současnosti v Egyptě (celá hra se odehrává v jedné zemi, na rozdíl od jiných her v sérii), Lara Croft odhaluje starobylou hrobku, ve které byl uvězněn obávaný egyptský bůh Sutech. Lara jej neúmyslně osvobodí a dostane se do smrtícího závodu s časem, aby oživila boha, který jej zastaví dříve než apokalypsa postihne Zemi. Naneštěstí, Von Croy se stává novým Lařiným protivníkem, protože je sám posedlý Sutechem a dělá vše podstatně složitější. Lara cestuje přes Egypt, aby posbírala části brnění boha Hóra, za účelem zničení Sutecha. Ty se nacházejí v Pharosu, Chrámu Isis, Chrámu Poseidona a v Kleopatřiných palácích. Lara tyto části spojí (Amuletem Hóra) v Chrámu Hóra, aby nakonec porazila svého protivníka. Avšak dříve než mohl být Hórus přivolán, Sutech přijde a zničí brnění, shozením amuletu do vody. Lara jej okamžitě získá zpět a opouští chrám, jehož vchod uzavře amuletem. Musí jej nechat na místě, aby zůstal Sutech uvězněný na věčnost. Jakmile dosáhne východu z chrámu, těžce zraněná je konfrontována s Von Croyem. Z obavy, že může být stále posedlý, není ochotna se chytit jeho ruky a tak padá do temnoty.

Historie o Tomb Raider:Chronicles

10. dubna 2009 v 9:12 | Lady Croft |  .:Novinky:.
Tomb Raider Chronicles začíná ihned na konci příběhu The Last Revelation. Lara je stále pohřešována a předpokládá se, že zemřela. Obřad u pomníku Lary na panství Croftů přívádí dohromady tři staré přátele Lary: Winstona, Charlese Kanea a pátera Patricka Dunstana. Zatmco venku je strašný liják, trojice nostalgicky vzpomíná na předchozí dobrodružství Lary. Mezitím, stovky mil daleko Werner Von Croy kordinuje šílené vkopávky hledajíce odpovědi pohřbené hluboko pod Egyptskou pouští.
První příběh se odehrává v Římě. Lara se pokouší najít Kámen mudrců. Hledání ji komplikují Larson a Pierre, kteří se snaží artefakt Laře ukrást.
Druhý příběh se odehrává v Rusku. Lara se dostává na ruskou námořní základnu a dále do ponorky, kde je zatčena ruskou mafií. Jakmile se Lara osvobodí, vydá se prozkoumat ponorku a mořské dno, s cílem nalézt Kopí osudu. Když se jí to podaří, vrací se do ponorky, avšak ta je zničena. Lara jako jediná na poslední chvíli uniká.
Ve třetím příběhu se setkáváme s Larou v maldistvém věku, kdy se Lara tajně vydá spolu s rodinným přítelem, páterem Dunstanem, na tajemný ostrov v Irsku, aby jej osvobodili od magických sil.
Čtvrtý a poslední příběh vypráví o Lařině vniknutí do mrakodrapu společnosti Von Croy Industries. Von Croy je zde zraněný, na invalidním vozíku, poté co unikl z chrámu v Kambodži. Lara mu ve spolupráci s přítelem ZIPem odcizí artefakt Iris, známý z předchozího dílu hry.

Historie o Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

10. dubna 2009 v 9:09
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft je třetím pokračováním veleúspěšné Tomb Raider, pokračování Tomb Raidera II. Tento díl byl opět vyroben Core Designem a vydaný společností Eidos Interactive. Hra byla vydaná v listopadu, roku 1998 pro PC a PlayStation. Příběh následuje britskou archeoložku Laru Croft, která pátrá po 4 úlomcích meteoritu, které byly roztroušeny po celé zeměkouli.


Příběh

Tomb Raider III začíná o několik miliónů let dříve, když se na zem zřítil meteorit. Meteorit se roztříštil na 4 vzácné artefakty nadpřirozené moci. První lidé co je objevili byli Darwin a jeho námořníci, kteří tyto artefakty rozptýlili do celého světa. Později v současnosti, v Antarktidě, společnost RX Tech provádí výzkumy na místě, kde se onen meteorit zřítil. Vedoucí firmy skot Dr. Willard, oběví mrtvolu Charlese Darwina, a zjistí že on a jeho námořníci prozkoumali nitro kráteru. Dr. Willard začal mít zvláštní posedlost dostat se do kráteru, a částí kde Darwinova posádka byla… a zemřela. Mezitím v Indii, britská archeoložka Lara Croft, pátrá po záhadném "Infada" artefaktu. Skutečně Lara, ale neměla ještě ani ponětí o skutečné síle tohoto artefaktu. Po té co ho získala, se seznámila s Dr. Willardem, který právě prováděl v Indii jeho expedici, prozradil jí příběh o Darwinových námořnících a také jí pověděl že zbylé artefakty jsou v Londýně, Pacifiku a Nevadě.
Po té, co Lara získala všechny čtyři artefakty, cestovala do Antarktidy kde se dozvěděla o skutečných záměrech Dr. Willarda. Podle všeho pokud jsou všechny čtyři artefakty spojeny s meteoritem, mohou velice zrychlit lidskou evoluci. Po té co si svoje výzkumy otestoval na pár jeho spolupracovnících, Laře, artefakty ukradl a běžel ke kráteru kde se změnil v obrovského, nesmrtelného pavouka. Lara ho zničila, díky obrácení procesu vývoje, a tak když byl mrtvý, Lara utekla z kráteru a vrátila se do svého domu, kde zakončila svoje třetí dobrodružství.


Hratelnost

Herní prvky

Jako u předchozího dílu Lařiny dovednosti se opět zlepšili, nyní již Lara může do otvorů kam dříve nemohla, naučila se sprintovat a také ručkovat po stropě. Sprint umožňuje Laře pohybovat se na její honbě za artefakty mnohem rychleji, i přesto je ovšem její síla omezená, jak mile Lařin ukazatel sprintu "zčerná", Lara se zase vrátí do normální chůze.
Lara navíc umí jezdit na kajaku, a tato zkušenost se jí bude náramně hodit, třeba v Pacifiku, na řece Madubu Gorge. V Indii zase ve vodě potkáte pirani které dokážou Laru zabít během pár sekund, nebo v Antarktidě je zase voda tak chladná, že Lara může ve vodě plavat jen omezeně, na čas, jinak zmrzne. Jediný způsob jak se přes vodu v Antarktidě dostat je použít motorový člun.
V Nevadě se zase objeví tekutý písek, do kterého když Lara spadne, tak se bude prohlubovat tak dlouho až může i zemřít.
Jako vždy má Lara s sebou, i svoje dvě pistole, a brokovnici. Laře ovšem přibyli i další nové typy zbraní jako harpuna, uzi, granátomet, pistole "Pouštní Orel"(Desert Eagle), MP5, a taky raketomet.
Hráči PlayStationové verze, jsou poněkud v nevýhodě co se týče ukládání pozic ve hře, jediná možnost jak si totiž hru uložit, je nalezením tzv. SaveGame krystalu. Zatím co hráči počítačové verze, si mohou hru uložit kdekoliv. Původně se sice SaveGame krystali měli objevit i v PC verzi, ale místo nich jsou ve hře zelené krystali které Laře léčí život místo malých lékárniček.
Hráč už navíc konečně zavítá do více míst než jen hrobek, na scéně se objevuje například Oblast 51, která do hry vnese tzv. stealth prvky, anebo Londýn, který se celý odehrává venku nebo v Londýnském metru. I přesto zde hrobky pořád hrají velkou roli, třeba v Indii anebo Pacifiku si jich hráči užijí překvapivě hodně. Také se do hry zabudoval systém, díky kterému si může hráč vybrat, do které země pojede. Po skončení první úrovně vám naběhne malý globus, a vy si budete moct vybrat jestli chcete jet do Nevady, Londýna nebo do Pacifiku. po dokončení všech těchto misí, Lara odjíždí do Antarktidy.


Postavy

 • Lara Croft: Jako vždy, má hráč možnost hrát za Laru Croft, neohroženou archeoložku která hledá po celém světě poklady a artefakty. Nyní se snaží najít čtyři úlomky meteoritu, ohromné síly.
 • Dr. Mark Willard: Na první pohled přátelský Skot, a badatel. Zaujatý čtyřmi úlomky meteoritu, najal si světoznámou archeoložku Laru Croft, aby pro něj úlomky našla. Později se ve hře dozvíte jeho pravé záměry.
 • Tony: Pracovník Dr. Willarda. Na jeho rozkaz se snažil v Indii najít posvátný kámen "Infada". Svůj úkol splnil, ale záhadná síla kamene ho natolik ovládla, že vyvraždil celý svůj tým a dal si za úkol zabít posledního svého rivala - Laru Croft.
 • Puna: Puna je jeden z kanibalů v Pacifiku. Vládne svou ohromnou mocí, díky kouzelné dýce "Ora".
 • Sophia Leigh: Tato velice úspěšná ale krutá podnikatelka, je ředitelkou největší kosmetické firmy v Londýně. Sophia je posedlá najít lék mládí, a už začala s prvními pokusy. Svoje pokusy provádí díky artefaktu "Oko Isis", což je jeden ze čtyř meteorických úlomků. Lara ovšem chce tento artefakt získat, ale Sophia se nevzdá lehce.
 • Zatracenci: V opuštěné stanici metro "Aldwych", se skrývá skupina maskovaných mužů, kteří si říkají "Zatracenci". Jejich vůdce, Bob, Laře vysvětlil že dříve to byl úplně normální člověk ale když přijal práci u společnosti Sophii Leight, nevěděl že bude pokusným králíkem, na kterém se budou testovat ilegální látky, které dokážou zmutovat lidskou DNA.
 • Winston Smith: Lařin oddaný sluha který se jí stará o panství, mezi tím co cestuje po celém světě.


Lokace


Anglie - Lařin dům

Tomb Raider III obsahuje doposud největší "tréninkový" level v historii Tomb Raideru. Lařino venkovní výcvikové zařízení, prodělalo hodně změn. Nejenom že bylo drasticky rozšířeno pro nové Lařiny pohyby, ale také místo bludiště z předchozího dílu, je tu dráha pro Lařinu bugínu. Toto je poslední díl ve kterém se tento level vyskytuje, až do dílu Tomb Raider: Legend.


Indie

Hra začíná v džunglích Indie, kde se Lara snaží najít tajemný artefakt, neznámé síly kámen "Infada". Postupně se dostanete do posvátného zříceného chrámu, a také k legendární řece Ganze. Na konci se setkáte s bláznivým Tonym, který si osvojil kámen "Infada". Levely jsou celkem lehké obtížnosti, po dokončení Indie, si dále již můžete vybírat lokace, které chcete navštívit.
 • Level 1 - Jungle
 • Level 2 - Temple Ruins
 • Level 3 - The River Ganges
 • Level 4 - Caves of Kaliya

Nevada

Americká vláda obdržela jeden z posvátných úlomků meteoritu, a pojmenovala ho, "Element 115". Kámen byl umístěn do laboratoří Oblasti 51, kam se Lara dostala zcela náhodou, při auto havárii. Bohužel Laru chytili, a vzali jí všechny její zbraně. Potom jí zavřeli do vězení ze kterého ovšem, zdárně unikla. Přes vězení a laboratoře se jí konečně podařilo získat "Element 115". Levely v Nevadě by se daly označit jako průměrně těžké.
 • Level 5 - Nevada Desert
 • Level 6 - High Security Compound
 • Level 7 - Area 51


South Pacific Island

Obklopena nádhernou, tropickou atmosférou jižního Pacifiku, Lara bojuje s kanibali, raptory a obrovitánským T-Rexem. Přes rozbouřenou řeku Madubu Gorge kajakem, až do Punova chrámu, kde je posvátná dýka "Ora". Takhle se dají charakterizovat levely v Pacifiku, které mají středně těžkou obtížnost.
 • Level 8 - Coastal Village
 • Level 9 - Crash Site
 • Level 10 - Madubu Gorge
 • Level 11 - Temple of Puna

Londýn

Přes střechy Londýna v deštivou noc, za cílem najít další záhadný artefakt "Oko Isis", to je jeden z úkolů co Laru v Londýně čeká. Po té co se Lara dostane do opuštěného metra, kde se seznámi se skupinkou pojmenovanou "Zatracenci", se dozvídá informaci o ženě jménem Sophia Leight, která se údajně snaží vynalézt lék věčného mládí. Lara proto cestuje přes muzeum do Sophiiny kosmetické továrny kde se přes šachty, dostane až do její kanceláře. Levely v Londýně jsou na těžké úrovni, a je obtížné je dokončit.
 • Level 12 - Thames Wharf
 • Level 13 - Aldwych
 • Level 14 - Lud's Gate
 • Level 15 - City


Antarktida

Po té co Lařina helikoptéra havaruje v ledových vodách Antarktidy, se musí k Dr. Willardovi dopravit sama, Lara ovšem nalézá víc informací než by chtěla. Levely v Antarktidě jsou nejtěžší z celé hry.
 • Level 16 - Antarctica
 • Level 17 - RX Tech Mines
 • Level 18 - Lost City of Tinnos
 • Level 19 - Meteorite Cavern


Bonusový level

Po té co skonči mise v Antarktidě, a hráč našel všech 59 secretů se načte bonusový level "All Hallows" (Všech Svatých), tento level patří mezi jeden z nejtěžších v celé hře, po skončení, kdykoliv Lara začne novou hru bude mít všechny zbraně, a nekonečno munice.

Tomb Raider: The Lost Artifact

The Lost Artifact je menší pokračování Tomb Raidera III, někdy neoficiálně nazývaný Tomb Raider III Gold. Vyšel exklusivně pro PC v 1999. Mezitím co dva předchozí díly byly rozšiřujícími balíčky, tento díl se bere spíše jako samostatný produkt, a není dostupný ke stažení na internetu.
V The Lost Artifact, se Lara dozvídá o pátém úlomku meteoritu, "Hand Of Rathmore". Její hledání za ztraceným artefaktem začíná na zámku Dr. Willarda. Místo zámku ovšem nalézá skryté laboratoře a podzemní tunely vedoucí až do kosmetické společnosti Sophie Leight - "SLINC". Ke konci v katakombách, v Paříži se, se Sophií opět setká. Levely jsou následující:
 • Level 1 - Highland Fling
 • Level 2 - Willard's Lair
 • Level 3 - Shakespeare Cliff
 • Level 4 - Sleeping with the Fishes
 • Level 5 - It's a Madhouse!
 • Level 6 - Reunion

Historie o Tomb Raider2

10. dubna 2009 v 9:05 | Lady Croft |  .:Novinky:.
Tomb Raider II: Starring Lara Croft je druhým pokračováním hry Tomb Raider. Tento díl byl vyroben společností Core Design a vydaný společností Eidos Interactive. Hra byla vydaná v roce 1997 pro PC a PlayStation. V tomto příběhu hledá hlavní hrdinka Lara Croft Xianskou dýku o které se kdysi v Číně vyprávělo, že dá svému majiteli ohromnou moc, pokud si s ní probodne srdce.


Příběh

Lara Croft začíná svůj příběh v Číně u Velké čínské zdi. Při hledání Xianské dýky zjistí, že není sama, kdo má o tento vzácný artefakt zájem. Je zde italská mafiánská skupina vedená Marcem Bartolim.


Hra

V tomto dílu hry se objevují nové zbraně.
 • Harpuna - pro boj pod vodou.
 • M16 - velmi účinná, ale špatně se s ní běhá.
 • Granátomet - špatně se s ním míří, ale pokud zasáhnete protivníka, rozletí se na kousky.
Dalším vylepšením této hry je hraní pod širým nebem. V předchozím dílu byla obloha černá i v úrovních odehrávajících se venku. Postava Lary se také změnila. Její rysy jsou méně hranaté a přibyl také vlající cop místo drdolu. Lara má v tomto dílu tři druhy oblečení. Mezi nové vybavení Lary patří také světlice, kterými s může posvítit v temných zákoutích příběhu. Ovládání postavy je stejné jako v předchozím díle, objevují se zde však dva dopravní prostředky: sněžný skútr a motorový člun.


Postavy

 • Lara Croft - hlavní hrdinka, odvážná archeoložka hledající Xianskou dýku.
 • sluha Winston - tato postava se objevuje pouze v levelu Lara's Home.
 • Marco Bartoli - mafián, drsňák, který hledá to co Lara.


Historie o Tomb Raider:Anniversary

10. dubna 2009 v 9:02 | Lady Croft |  .:TR:Anniversary:.
Tomb Raider je počítačová hra, kterou vyvinula společnost Core Design a vydala Eidos Interactive. Původní vydání v roce 1996 bylo určeno pro platformy MS-DOS, PlayStation a Sega Saturn. Hlavní postavou je fiktivní britská archeoložka Lara Croft, která pátrá po prastarých pokladech podobně jako Indiana Jones. Popularita hry podnítila vznik řady pokračování, filmů a komiksových příběhů.
Historie
Příběh se otevírá prologem v Los Alamos County, New Mexico. Jaderný test způsobí zemětřesení, které odhalí starověké zařízení pohřbené v poušti. Zařízení se dá do pohybu a odhaluje zamrzlou bytost. Příběh pak pokračuje v současnosti.
Potom, co se Lara se vrátila z expedice v Himalájích a je kontaktována američanem jménem Larson, který pracuje pro bohatou obchodnici Jacqueline Natla, majitelku Natla Technologies. Na Natlinu žádost, se Lara vydá na expedici, aby znovu získala tajemný artefakt zvaný Scion ze ztracené hrobky Qualopeca, v horách Peru. Avšak po úspěšném nalezení Scionu, je o něj Larsonem téměř oloupena, když se ji před hrobkou pokusil zabít. Neztrácejíce čas, se Lara vydá odhalit, proč s ní Natla hraje dvojí hru, pronikne do její kanceláře, aby se dozvěděla více o artefaktu, který se zdá, že má více než jednu část. Lara objevuje středověký rukopis, který ukazuje, kde je druhý díl Scionu, je pohřben pod starověkým klášterem svatého Františka v Řecku. Ukáže se, že Natla poslala Pierra Duponta, konkurenčního francouzského archeologa, získat fragment z tohoto místa. Lara a Pierre navzájem závodí v katakombách kláštera, aby se dostali ke druhé části Scionu jako první. Bitva nastává na vrcholu hrobky Tihocana, kde Lara získá druhý Scion a nakonec zabije Pierra Duponta. Nápis uvnitř hrobky Tihocana prozrazuje, že byl jedním ze tří společných vládců Atlantis. V určitém okamžiku udeřila přírodní katastrofa, která potopila kontinent do oceánu a rozptýlila jejich kulturu po celém světě. Qualopec vládl nadále v Jižní Americe, Tihocan v Řecku, a ukazuje se, že třetí vládce byl úspěšný v Egyptě.
Lara cestuje do Údolí králů, kde rychle objeví třetí Scion a je naposledy konfrontována s Larsonem. Po odchodu z hrobky je však očekávána Natlou a jejími stoupenci, kteří jí ukradnou tři artefakty a téměř ji zabijí. Lara uniká a následuje je na vzdálený ostrov, kde důlní činnosti Natla technologies částečně odkryli Velkou pyramidu Atlantis. Poté, co cestou přes doly zabila Natliny hrdlořezy, Lara dosáhne jádro síně pyramidy, kde jsou tři siciony spojené dohromady jako zdroj energie. V záblesku minulosti odhalila, že Natla byla třetí vládce Atlantis, a že zradila ostatní vládce zneužitím moci Scionu pro genetické experimenty. Jako trest, byla Qualopecem a Tihocanem uzamčena do kobky a pohřbena pod zem. Moc uvolněná z pyramidy a Scionu způsobila velkou zkázu, zničením kdysi mocné a vyspělé civilizace. Jako výsledek (podobně Velikonoční ostrov) přeživší ztratili veškeré znalosti a sílu a museli pomalu vše obnovovit od základu. O staletí později se Natla probudila, když její kobka byla odhalena atomovou bombou testovanou v Los Alamos během roku 1940. S její prohnaností a znalostmi se rychle stala neuvěřitelně bohatá a mocná po celém světě.
Se znovuzískanou mocí artefaktů se Natla pokusí obnovit její bývalou sílu a armádu genetických mutantů. Nicméně Lara dosáhne zničení Scionu a porazí Natlu. Pyramida, je zničena spolu s mutanty, a zbytky Atlanteanské civilizace.Nový Design

9. dubna 2009 v 15:49 | Lady Croft |  .:Novinky:.
Tak jsem se jednoho rána nudila a tak jsem udělala nový design,doufám že se vám líbí!!!


Croft Rodinka

5. dubna 2009 v 12:20 | Lady Croft |  .:Novinky:.
Lucik založila blog ve kterém si hrajeme na členy Croftovic rodinky,dáváme různé příspěvky,zakládáme různé rubriky a také články.Kdy by se někdo zvás chtěl stát členem naší rodinky tak napište do komentářů na adresu:http://croftrodinka.blog.cz/